Nometnes vasaras brīvlaikā

Vasaras nometņu klāsts Latvijā ir ļoti plašs. Sākot no pazīstamākajām, kuras pulcē vairākus simtus līdz pat tūkstotim dalībnieku katru vasaru, beidzot ar mazpazīstamām un pat ģimeņu rīkotām nometnēm mājās, vasaras nometnes sniedz vērtīgu pieredzi un labu laika pavadīšanas veidu.

Vasaras nometnes

Nometnes tiek rīkotas dažādu vecumu bērniem. Tāpat to mērķi ir atšķirīgi, kā arī vecāku ieceres, izvēloties bērnam konkrēto vasaras nodarbi. Kāds vēlas nometni izmantot bērna pieskatīšanai, aizstājot pa vasaru slēgto skolu, citam svarīga bērnu nodarbinātība vasarā. Aktivitātes, kuras piedāvā pasākuma rīkotāji, atbilst kā vienai, tā otrai idejai. Galvenais, lai bērni tajās justos iederīgi.

Ja Jūsu mērķis ir nodarbināt bērnu vasarā, jāizvēlas bērna interesēm atbilstošas nometnes. Nav pareizi bērnu, kurš aizraujas ar mūziku, sūtīt uz sporta nometni. Tāpat jāņem vērā bērna raksturs. Daudziem nav pieņemama nometnes burzma, ja bērnu kopējais skaits ir traucējoši liels. Tāpat svarīgs ir dalībnieku vecums. Daži bērni no vecākiem labprāt mācās, bet citi, gluži otrādi, nespēj iejusties atšķirīga vecuma grupās. Jāvēro arī, vai nometne atbilst juridiskajiem standartiem, lai problēmu gadījumā varētu prasīt atbildību no attiecīgajām amatpersonām. Piemēram, visām nometnēm jābūt reģistrētām vietnē. Tikai tad, ja atrodat sev interesējošo bērniem veltīto pasākumu šajā mājaslapā, varat turpināt noskaidrot pārējās detaļas.

Vecāki, zinot, kas nepieciešams viņu atvasēm, var atrast atbilstošu piedāvājumu. Visbiežāk atradīsiet mūzikas, radošās, tematiskās, piedzīvojumu un sporta nometnes. Bērni, kuri labi iejutušies skolā, parasti pieņem skolas pulciņu piedāvājumu, kas arī vasarās ir saistīts ar kopīgām nodarbēm. Sporta skolu audzēkņi vasarās piedalās vismaz vienā treniņnometnē, tāpat arī mūzikas skolās ir informācija par aktuālajām vasaras nometnēm.

Noteikumi nometnēs mēdz stipri atšķirties. Ir nometnes, kurās bērniem ļauj kontaktēties ar vecākiem telefoniski tikai tam paredzētā laikā, dažreiz pat liedzot piekļuvi tālrunim. Tādas pārsvarā ir diennakts nometnes, jo bērniem nepieciešama pastāvīga uzraudzība, ko var nodrošināt, ieviešot stingrākus noteikumus. Vasaras dienas nometnēs noteikumu ievērošana tāpat ir būtiska, taču parasti ir cieši reglamentēts tikai dienas režīms.